Tegnap délután 4-re voltunk időpontolva az onkológus kezelőorvoshoz. Néhány órával később be is jutottunk. Elmondta a legközelebbi továbbiakat, és felírta a következő kemo-gyógyszer-adagot, ide is adta a receptet. Este 6-7 volt, mikor kijutottunk. Az intézeti gyógyszertár már bizonyosan nem volt nyitva (és különben is, "hegyet mászni" érte már nemigen volt kedvünk, sem nekem, sem anyámnak). Az Alkotás utcai gyógyszertárban csak rendelni tudtak (volna). A Körtérnél a Bartók Béla úton, majd a Fehérvári úti rendelőintézetben is a fejüket csóválták a gyógyszertárban. Az ő rendszerük azt mutatta ugyanis, hogy ha van is abból a kiszerelésből, akkor is csak vényköteles, és nem támogatott, és kb. 400-600 ezer forint, és csak rendelni tudnak. Telefonáltunk az onkológusnak, szerencsére épp ügyeletis estéje volt a helyén (a sugárterápiai kezelőben), én visszamentem, anyám hazament, én átvettem a doktor saját készletéből a megfelelő mennyiséget, és hazaindultam.
Hogyan lehet az, hogy az országos szakintézetben az (egyik) osztályvezető főorvosnak mást jelez ki "a" rendszer (más adatbázis működik?), mint nem is egy gyógyszertárban a gyógyszerészeknek és gyógyszerésznőknek? (Sőt, gyógyszertáranként is többé-kevésbé eltérő összegeket említettek a rendelés esetén "várhatóan fizetendő" árként.) Az egy másik dolog, hogy olyan drága gyógyszer, hogy a legnagyobb gyógyszertárak is valószínűleg legfeljebb csak rendelésre szolgáltatják ki - kivéve persze az országos szakintézet saját területén levő gyógyszertárat, ahol valószínűleg állandóan tartanak néhány csomaggal, úgymond.
És talán szerencse is, hogy az orvos is tart(hat(!?)) esetleg "biztos ami biztos" vagy milyen okkal-céllal egy keveset ebből-abból.